Sort by
  • Strays

    ★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Bama Rush

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Fast X

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Pennies from Heaven

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Nick Naney: Nessun Dorma

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Spirited

    ★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Bunker

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Sanctuary

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • All Jacked Up and Full of Worms

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Thor: Love and Thunder

  • The Year Between

    ★★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Men

    ★★★

  • Shin Ultraman

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • You Won't Be Alone

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½