Sort by

Luke has logged 33 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tomorrow, When the War Began

Tomorrow, When the War Began

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Final Girl

Final Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baazaar

Baazaar

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry