Luke has logged 82 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bambirak

Bambirak

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Flex

Flex

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bruiser

Bruiser

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Yoruga

Yoruga

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Five Tiger

Five Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
BJ's Mobile Gift Shop

BJ's Mobile Gift Shop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Exception

The Exception

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry