• Jurassic World Dominion

    ½

  • Prehistoric Planet

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Scream

    ★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

  • The Forever Purge

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Cherry

    ★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Once Upon a Snowman

  • Soul

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Greyhound

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Myth: A Frozen Tale

  • Scoob!

  • The Wrong Missy

    ½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Underwater

    ★½

  • The Grudge

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★½

  • Black Christmas

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★