Sort by
  • Foe

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • The Old Oak

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Passages

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★★

  • Everybody Loves Jeanne

    ★★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★

  • Marriage Story

  • Yesterday

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Never Look Away

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Café Society

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

  • Ant-Man

  • The Impressionists: And the Man Who Made Them

    ★★★

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Selma

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • While We're Young

    ★★★★½

  • Phoenix

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

    ★★½

  • Magic in the Moonlight

    ★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier