Sort by

Luke has logged 36 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Twins

The Twins

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Assassination of Archduke Ferdinand/The Death of Hitler

The Assassination of Archduke Ferdinand/The Death of Hitler

×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★
Edit this entry  
02
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry