• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • UMMA

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Stay Close

    ★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★