Luke has logged 21 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Open Range

Open Range

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Almost an Angel

Almost an Angel

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Machine Gun McCain

Machine Gun McCain

1969
×
Read the review Edit this entry  
20
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Double Trouble

Double Trouble

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Brink's Job

The Brink's Job

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
Read the review Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
His Name was King

His Name was King

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry