Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Hell in the Pacific

Hell in the Pacific

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Together

Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crank

Crank

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Leatherface

Leatherface

2017
×
Edit this entry  
23
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★½
Edit this entry