• Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Midnight in the Switchgrass

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • To Catch a Spy

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • No Man of God

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Apex Predators

    ½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Vanquish

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • The Unholy

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: How to Con A Con

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Crisis

    ★★★

  • Cherry

    ★★★★½

  • Chronicle Mysteries: Helped to Death

    ½

  • Supervillain: The Making of Tekashi 6ix9ine

    ★★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Yearly Departed

    ★½

  • Long Toast

    ★★★★

  • Heks

  • Paintball Massacre

    ★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★★½

  • Tokyo Rising

    ★★★

  • Spell

    ★★★

  • Horizon Line

    ★★½

  • Wet Willy

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Autonomous

    ★★

  • Butchers

    ★★

  • The Wayward - A Short Film

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★½