Luke has logged 13 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Art and Craft

Art and Craft

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry