Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry