• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Tenet

    ★★½

  • The Invisible Man

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • Batman: Hush

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • Bacurau

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

  • Alita: Battle Angel

  • Divine Love

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

  • Robin Hood

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

  • The Predator

  • The Meg

    ★★

  • The Darkest Minds

  • Extinction

  • The First Purge

    ★★★★

  • SuperFly

  • Incredibles 2

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Anon

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Cannibal Club

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Knock

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★