• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • District 9

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★

  • Fun with Dick and Jane

    ★★½

  • The Pianist

    ★★★½

  • About a Boy

    ★★★½

  • What Women Want

    ★★★½

  • The Kid

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★★

  • Liar Liar

    ★★½

  • Trainspotting

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • The Usual Suspects

    ★★★½

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Beethoven

    ★★★

  • Rain Man

    ★★★½

  • Scarface

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★