Sort by
  • Scream VI

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★★★

  • Purple Hearts

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • D.P.

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Doom at Your Service

  • The Fallout

    ★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • So•nho

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Start-Up

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Normal People Confessions

    ★★★★

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Morfoses

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • A Piece of Your Mind

    ★★★★