Sort by

Luis_989 has logged 1,441 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Where Is Marta?

Where Is Marta?

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of the Disappeared

House of the Disappeared

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Insane

Insane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Blood Pledge

A Blood Pledge

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Earth Rising

Black Earth Rising

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Night

The Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Beyond Evil

Beyond Evil

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Epica - ΩMEGA ALIVE’ – A Universal Streaming Event by EPICA

Epica - ΩMEGA ALIVE’ – A Universal Streaming Event by EPICA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Canal

The Canal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Behemoth - Messe Noire: Live Satanist

Behemoth - Messe Noire: Live Satanist

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
CBGB

CBGB

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Clerk

Clerk

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Snake

Green Snake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Guy

Bad Guy

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hana & Alice

Hana & Alice

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man in Love

Man in Love

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tiny Tim: King for a Day

Tiny Tim: King for a Day

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Metallica: 40th Anniversary - Live at Chase Center (Night 2)

Metallica: 40th Anniversary - Live at Chase Center (Night 2)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lifeline

Lifeline

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Any Crybabies Around?

Any Crybabies Around?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
11.6

11.6

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry