Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bidoof's Big Stand

Bidoof's Big Stand

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Days of Santiago

Days of Santiago

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yuni

Yuni

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Fotogramas Solitarios

Fotogramas Solitarios

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Voluntad

Voluntad

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Último año

Último año

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vía satélite… En vivo y en directo

Vía satélite… En vivo y en directo

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mickey's House of Villains

Mickey's House of Villains

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Another Egg and Chicken Movie

Another Egg and Chicken Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Machos

Once Machos

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Las abandonadas

Las abandonadas

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vía satélite… En vivo y en directo

Vía satélite… En vivo y en directo

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ritual

Ritual

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nadia, Butterfly

Nadia, Butterfly

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry