• Squid Game

    ★★★

  • He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • F9

  • Army of the Dead

    ★½

  • Stowaway

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Moxie

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Bliss

    ★★

  • Music

    ½

  • Dead Again

  • Puparia

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Met a Girl

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • The F**k-It List

    ½

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Bath Tub

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Hillary

    ½

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • The Wave

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Greed

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • 7500

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home