Sort by
  • Trevor Noah: I Wish You Would

    ★★★½

  • Christmas with You

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Alcarràs

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★

  • Lullaby

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • He's All That

  • Libertad

    ★★★½

  • Wet Sand

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Moneyboys

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Fake Famous

    ★★

  • CODA

    ★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • A California Christmas

    ★½

  • My Sweet Holiday

    ★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Spokeswoman

    ★★★★

  • Too Close for Christmas

    ★½

  • Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

    ★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Out of My League

    ★½

  • Sweat

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Things We Dare Not Do

    ★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★