Sort by

Jay has logged 158 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Doctor Who: Wild Blue Yonder

Doctor Who: Wild Blue Yonder

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 7

Scream 7

×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Body Melt

Body Melt

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robots

Robots

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knights of the Zodiac

Knights of the Zodiac

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Obsessed

Obsessed

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
½
Read the review Edit this entry