Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Edit this entry  
15
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Femme

Femme

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catch Hell

Catch Hell

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Foe

Foe

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eileen

Eileen

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood & Gold

Blood & Gold

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
31
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In from the Side

In from the Side

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry