Sort by

Lucca has logged 14 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry