Sort by

Lucas🛸🎬 has logged 43 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Excalibur

Excalibur

1981
×
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Three Crowns of the Sailor

Three Crowns of the Sailor

1983
×
Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flee

Flee

2021
×
Edit this entry  
13
The Corruptor

The Corruptor

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Frequency

Frequency

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Maria's Lovers

Maria's Lovers

1984
×
Edit this entry  
12
Matewan

Matewan

1987
×
Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Passion

Passion

2012
×
Edit this entry  
06
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lola

Lola

1961
×
Edit this entry  
05
Henry V

Henry V

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
Read prior review Edit this entry  
02
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Edit this entry