Sort by
  • The Flash

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★½

  • Black Adam

    ★★½

  • Rosaline

    ★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★½

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • Sick

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Beast

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • They/Them

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Better Call Saul Presents: Slippin' Jimmy

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Marry Me

  • Catwoman: Hunted

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ½

  • Encanto

    ★★★