• Zeros and Ones

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Sobre Segmentos e Fins: Um filme sobre arte e sobre paixões

  • Samambaia

  • Fogão a luz

  • Epílogo

  • Save Ralph

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Caça à Bruxa

  • J.C da Silva

  • Hillbilly Elegy

  • O Mito

  • Fragmentos De Um Jovem Em Uma Madrugada De Uma Quarentena

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Platform

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Stitch or The Man in Black

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Alita: Battle Angel

  • Aquaman

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • ISTO NÃO É UMA FICÇÃO.

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Before We Vanish

    ★★★½

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

  • Sleep Has Her House

  • Groundhog Day For A Black Man

  • Silence

    ★★★½

  • Moonlight

  • La La Land

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Seances

  • Deadpool

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

  • Creed

  • A Frente Fria Que a Chuva Traz

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★★

  • Spotlight

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Kill Zone 2

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Blackhat

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service