Sort by

Lucas🃏 has logged 315 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bros

Bros

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
AlienÂł

AlienÂł

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★
Read the review Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry