• Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Freaks Out

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Blue Dream: The Road to Wembley

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

    ★½

  • Maschile singolare

  • Friends: The Reunion

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Speravo de morì prima

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Rose Island

    ★★★

  • Il talento del calabrone

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Out Of My League

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Name is Francesco Totti

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Don't Peek

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Three Perfect Daughters

    ★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Ultras

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Si vive una volta sola

    ★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★

  • The Grudge

  • The Turning Point

    ★★★

  • Tolo Tolo

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Golden Men

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Zeroville

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ½

  • Guns Akimbo

    ½