Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Swim

Night Swim

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Edit this entry  
24
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Edit this entry  
24
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
Edit this entry  
21
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monsters

Monsters

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★½
Read other review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Fallout

The Fallout

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry