Luca has logged 11 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry