Sort by

lubchansky has logged 12 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Women

The Women

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hero

The Hero

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry