Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
luane

luane

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for luane
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • luane’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Holidate

    Holidate 2020

    ★★★★ Added by luane

    é cliche e a sloane é irritante mas é mt bom

  • Bring It On: All or Nothing

    Bring It On: All or Nothing 2006

    ★★★ Watched by luane 22 Jun 2021

    gostei mt

  • The Edge of Seventeen

    The Edge of Seventeen 2016

    ★★ Watched by luane 22 Jun 2021

    me irritei muito com a protagonista

  • Tall Girl

    Tall Girl 2019

    ★★ Watched by luane 22 Jun 2021

    dei 2 por caridade

  • To All the Boys: Always and Forever

    To All the Boys: Always and Forever 2021

    ★ Watched by luane 22 Jun 2021

    horrivel entediante nem terminei essa bomba

  • To All the Boys I've Loved Before

    To All the Boys I've Loved Before 2018

    ★★★ Watched by luane 22 Jun 2021

    é bom

  • The Queen's Gambit

    The Queen's Gambit 2020

    ★★★★½ Watched by luane 22 Jun 2021

    achei entediante o primeiro episódio mas depois a série ficou tudo

  • I Care a Lot

    I Care a Lot 2020

    ★★★★ Watched by luane 22 Jun 2021

    o final é meio 🧐 mas o resto do filme é incrível

  • Easy A

    Easy A 2010

    ★★★ Watched by luane 22 Jun 2021

    eu gostei mas é meio entediante

  • Hustlers

    Hustlers 2019

    ★★★★★ Watched by luane 22 Jun 2021

    amei muito, só hit nesse filme!

  • Acrimony

    Acrimony 2018

    ★★★★★ Watched by luane 21 Jun 2021

    melhor filme que eu já vi, ele te prende e tem um plot maravilhoso

  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro