• Friends: The Reunion

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Raw

  • The Intervention

    ★★★★

  • Legend

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Young & Beautiful

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Candy

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★

  • Speak

    ★★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Memento

    ★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Cape Fear

    ★★★

  • The Godfather: Part III

  • Pretty Woman

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Valley of the Dolls

    ★★★★½