Sort by

LTL5275 has logged 462 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★
Edit this entry  
30
Survive the Night

Survive the Night

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Diablo

Diablo

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
28
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Alone

Alone

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
1BR

1BR

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Final Wish

The Final Wish

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Selma

Selma

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Edit this entry  
09
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
08
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
10 Minutes Gone

10 Minutes Gone

2019
×
★★
Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Setup

Setup

2011
×
★½
Edit this entry  
01
211

211

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Depraved

Depraved

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Invisible Agent

Invisible Agent

1942
×
★★½
Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
The Invisible Man's Revenge

The Invisible Man's Revenge

1944
×
★★½
Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
DC Showcase: The Phantom Stranger

DC Showcase: The Phantom Stranger

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry