Sort by

Keith has logged 40 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hammersmith Is Out

Hammersmith Is Out

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
Death Line

Death Line

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Sugar

Sweet Sugar

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frogs

Frogs

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Steptoe and Son

Steptoe and Son

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
Read the review Edit this entry  
23
Three on a Meathook

Three on a Meathook

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bone

Bone

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amuck!

Amuck!

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hickey & Boggs

Hickey & Boggs

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Marjoe

Marjoe

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Asylum

Asylum

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Unholy Rollers

The Unholy Rollers

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carry On Abroad

Carry On Abroad

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pulp

Pulp

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Northfield Minnesota Raid

The Great Northfield Minnesota Raid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry