Lance has logged 80 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kansas City Confidential

Kansas City Confidential

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forgotten Pistolero

Forgotten Pistolero

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
El club de los buenos infieles

El club de los buenos infieles

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Camera

Camera

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret Weapons

Secret Weapons

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wash

The Wash

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Soultangler

The Soultangler

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Edit this entry  
20
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider

Spider

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
Edit this entry  
18
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daughters of the Sexual Revolution: The Untold Story of the Dallas Cowboys Cheerleaders

Daughters of the Sexual Revolution: The Untold Story of the Dallas Cowboys Cheerleaders

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Number 37

Number 37

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brothers' Nest

Brothers' Nest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meow Wolf: Origin Story

Meow Wolf: Origin Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry