Sort by

iga has logged 437 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lady and the Duke

The Lady and the Duke

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Vanishing Lion

The Vanishing Lion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★½
Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gleaners and I: Two Years Later

The Gleaners and I: Two Years Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gladiator

Gladiator

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Is Everything

Love Is Everything

2018
×
Edit this entry  
25
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night Bus

Night Bus

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Wild

Wild

2019
×
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
France

France

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Living on the River Agano

Living on the River Agano

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Only Way

The Only Way

2014
×
Edit this entry  
17
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vic + Flo Saw a Bear

Vic + Flo Saw a Bear

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Thursday

Black Thursday

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rewizor

Rewizor

1977
×
Edit this entry  
06
Terrorizers

Terrorizers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bhoothakaalam

Bhoothakaalam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memoryland

Memoryland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Light of Spring

The Light of Spring

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arnold Is a Model Student

Arnold Is a Model Student

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Barbarian Invasion

Barbarian Invasion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meghdoot - The Cloud Messenger

Meghdoot - The Cloud Messenger

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Increasing Echo

Increasing Echo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mori, The Artist's Habitat

Mori, The Artist's Habitat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Irul: Ghost Hotel

Irul: Ghost Hotel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Love in a Puff

Love in a Puff

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
24

24

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tsuyukusa

Tsuyukusa

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Sunshine of My Life

Sunshine of My Life

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ito

Ito

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
PTU

PTU

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Summer Story

One Summer Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Confucian Confusion

A Confucian Confusion

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry