• Ciao Alberto

    ★★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Kringle Time

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Moving in 2008

    ★★★

  • A Teacher

    ★★

  • Out Of My League

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

  • The New Mutants

  • My Brother Jordan

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Cuties

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Daddy

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • 13th

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Chi-Raq

    ★★★

  • Hugo

    ★★★

  • Mean Girls 2

    ½

  • Flipped

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★★

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Brother Bear

    ★★★½

  • Ice Age

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Die Hard

    ★★★★½

  • Clue

    ★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★½

  • Rear Window

    ★★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★

  • City Lights

    ★★★½

  • A Trip to the Moon

  • The Kiss

    ★★★★

  • The Cabbage-Patch Fairy

    ★★★

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

  • Baby's Meal

  • The Sprinkler Sprinkled