Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Follow Me

Follow Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hick

Hick

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Plan B

Plan B

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crush

Crush

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Footloose

Footloose

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear John

Dear John

2010
×
★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry