Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Edit this entry