• The Mitchells vs. The Machines

  • Moxie

  • Lupin

  • Hillbilly Elegy

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Host

  • Don't Listen

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Mole Agent

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

  • The Post

  • Wonder

    ★★★★★

  • Coco

  • The Babysitter

    ½

  • Unicorn Store

  • It

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Book of Henry

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Red Nose Day Actually

  • The Boss Baby

  • Beauty and the Beast

  • Call Me by Your Name

  • Collateral Beauty

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

  • Finding Dory

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★

  • Zootopia

  • The Fundamentals of Caring

  • The Intern

  • Eye in the Sky

  • Minions

  • Inside Out

  • The Little Prince

  • Carol

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Ex Machina

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • A Little Chaos

  • The Maze Runner

  • The Theory of Everything

  • Guardians of the Galaxy

  • How to Train Your Dragon 2

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

  • Strings