Louise has logged 94 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
LOL

LOL

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Chance

One Chance

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Six Minutes to Midnight

Six Minutes to Midnight

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Edit this entry