Sort by

Louis has logged 14 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry