Sort by
  • Choose Love

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Pamela, A Love Story

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

  • M3GAN

    ★★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Bros

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Next 365 Days

  • Nope

    ★★★★½

  • The Flying Sailor

    ★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Fire Island

  • Elvis

    ★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Three Tidy Tigers Tied a Tie Tighter

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Reno 911!: The Hunt for QAnon

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dune

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978