Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★
Edit this entry  
06
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
The Parole Officer

The Parole Officer

2001
×
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
Edit this entry  
11
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★★
Edit this entry