Sort by

Lauren has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House Where Evil Dwells

The House Where Evil Dwells

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Jones

Mr. Jones

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry