Sort by

Cuntis has logged 194 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Brave

Brave

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mascots

Mascots

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thirst

Thirst

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn: Genesis

Children of the Corn: Genesis

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn

Children of the Corn

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn: Revelation

Children of the Corn: Revelation

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn 666: Isaac's Return

Children of the Corn 666: Isaac's Return

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Children of the Corn V: Fields of Terror

Children of the Corn V: Fields of Terror

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Children of the Corn IV: The Gathering

Children of the Corn IV: The Gathering

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alyce Kills

Alyce Kills

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Sick

Home Sick

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry