Sort by

Lotrfan2003 has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry