Sort by

Lost In Film has logged 114 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
McEnroe

McEnroe

2022
×
★½
Edit this entry  
30
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
Edit this entry  
16
Mother, I Am Suffocating. This Is My Last Film About You.

Mother, I Am Suffocating. This Is My Last Film About You.

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mosonngoa

Mosonngoa

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
House of Hammer

House of Hammer

2022
×
Edit this entry  
07
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Oasis: Knebworth 1996

Oasis: Knebworth 1996

2021
×
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ronaldo

Ronaldo

2015
×
Edit this entry  
26
The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Everything Is Copy

Everything Is Copy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
España dividida: La Guerra Civil en color

España dividida: La Guerra Civil en color

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Suéltate el pelo

Suéltate el pelo

1988
×
½
Edit this entry  
20
Suffer, You Prick

Suffer, You Prick

1987
×
½
Edit this entry  
19
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Directed by John Ford

Directed by John Ford

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Hechos probados

Hechos probados

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Bless Their Little Hearts

Bless Their Little Hearts

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bitter Cane

Bitter Cane

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
Smile Orange

Smile Orange

1976
×
★½
Edit this entry  
14
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Martin (Hache)

Martin (Hache)

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Stories from the Kronen

Stories from the Kronen

1995
×
★★½
Edit this entry  
09
Anatomy of a Dandy

Anatomy of a Dandy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Strokes of Genius

Strokes of Genius

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Souvenirs de Madrid

Souvenirs de Madrid

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Making of Marie Antoinette

The Making of Marie Antoinette

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jumper

Jumper

2008
×
Edit this entry  
12
Ice Cream

Ice Cream

1993
×
★★★½
Edit this entry