daisy has logged 60 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast Girls

Fast Girls

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark City

Dark City

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry