Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry